«  Come back

Sterowanie systemem ogrzewania – w domu i poza domem

Dom inteligentny… Działającym za nas, a nawet bez nas, planujący, przewidujący, obsługujący się niemal samodzielnie. W ten trend wpisuje się nowoczesne sterowanie systemami ogrzewania. Programator, dostęp do Internetu oraz smartfon czy tablet wystarczą, byśmy mogli komunikować się z systemem grzewczym nie tylko będąc w domu, ale i z dowolnego miejsca na świecie.

Energooszczędne ogrzewanie – takie pragnie posiadać każdy właściciel domu. Stąd popularność bardzo wydajnych kotłów gazowych, a szczególnie tych kondensacyjnych. Chcąc jeszcze bardziej poprawić ich energooszczędność, warto zainstalować programator, czyli moduł, który będzie automatycznie sterował pracą urządzenia. Dzięki temu stanie się urządzeniem bezobsługowym, a przy tym skutecznie obniży nasze wydatki na ogrzewanie.

Programator – automatyczne sterowanie systemem grzewczym

Jego podstawowym zadaniem jest utrzymywanie temperatury ustawionej przez użytkownika. Korzystając z programatora możemy ustawić tryb pracy ogrzewania nie tylko na całą dobę, ale i na tydzień. Określimy, kiedy kocioł ma się włączyć i wyłączyć, do jakiej temperatury ogrzać pomieszczenia, jak ma działać w dzień, a jak w nocy.

W tygodniu zaś możemy inaczej zaprogramować dni, kiedy jesteśmy w pracy czy w szkole, a inaczej weekend. Unikamy w ten sposób sytuacji, gdy pusty dom jest niepotrzebnie ogrzewany, ale i na przykład niekomfortowego wstawiania o poranku, gdy temperatura jest za niska.

Komfort zdalnego sterowania

Co zrobić, by mieć w domu taki komfort? Zainstalować nie tylko programator, ale i system pozwalający sterować urządzeniami zdalnie – na przykład BeSMART  firmy Beretta. Programator podłączony do sieci Wi-Fi pozwoli sterować ogrzewaniem za pomocą smartfona czy tabletu. Programator BeSMART pozwala na ustawianie indywidualnego planu dnia i tygodnia, ale też ma gotowe programy fabryczne. Za pomocą przycisku Mode można także dokonać wyboru jednego z pięciu trybów: Auto, Off, Ręczny, Przyjęcie czy Wakacje, w którym temperatura będzie podtrzymywania na niskim poziomie, tzw. antyzamarzaniowym.

 
 

Co istotne, system BeSMART jest kompatybilny z kotłami gazowymi wszystkich marek dostępnych na rynku, pod warunkiem jednak, że jest stosowany jako termostat tygodniowy Wi-Fi ze sterowaniem ON/OF. Można go także z powodzeniem zainstalować w miejscu starszego termostatu pokojowego, ponieważ nie wymaga dodatkowych przewodów ani ich wymiany.

Jest jednak pewna przewaga w działaniu systemu BeSMART marki Beretta, gdy jest podłączony do kotłów tej samej firmy – w razie awarii czy nieprawidłowości działania kotła, informacja zostanie przekazana zarówno użytkownikowi, jak i firmowemu serwisowi. To przyspieszy i ułatwi diagnozę problemu oraz naprawę.

Sterowanie dzięki aplikacji

Programator może być zainstalowany na stałe lub bezprzewodowo w dowolnym miejscu, jego konstrukcja umożliwia postawienie go gdziekolwiek, np. na półce, szafce. Jeżeli chcemy sterować pracą kotła zdalnie, to:

– podłączamy modem Wi-Fi bezpośrednio do zacisków ON/OFF na kotle za pomocą przewodu dwużyłowego i podłączamy modem do prądu;

– ściągamy i instalujemy bezpłatną aplikację BeSMART na smartfon, tablet lub komputer; aplikacja jest dostępna zarówno na Android, jak i Apple IOS; dzięki aplikacji można regulować temperaturę, zmieniać tryb pracy kotła, programować przedziały czasowe.

W domu możemy stworzyć do ośmiu stref grzewczych – każda będzie miała swój oddzielny programator, a wszystkie zostaną podłączone do jednego modemu Wi-Fi Box.

Seria BeSMART to także dodatkowe akcesoria, jak modem Wi-Fi, odbiornik radiowy RF, bezprzewodowa fotowoltaiczna sonda zewnętrzna, wzmacniacz sygnału Wi-Fi.   BeSMART – inteligentny programator Beretta

  • Jeżeli chcesz kupić kocioł, wymienić na nowy, potrzebujesz fachowej porady i szczegółowych informacji na temat kotłów kondensacyjnych marki Beretta, szukasz fachowca, który wykona usługę instalacyjną lub serwisową, skontaktuj się z Autoryzowanym Instalatorem beretta.pl/kontakt/aib   lub Serwisantem Beretta – beretta.pl/kontakt/asb


05/02/2019