«  Come back

Obsługa aplikacji BeSmart

Kocioł gazowy można obsługiwać nie tylko za pomocą bezprzewodowych programatorów i termostatów, ale także zdalnie, będąc poza domem, z poziomu aplikacji na smartfony.

 

Pierwszym krokiem jest zawsze ściągnięcie i zainstalowanie aplikacji przygotowanej przez producenta kotłów Beretta, która jest dostępna zarówno dla telefonów z Androidem, jak i pracujących pod systemem iOS.

Dla systemu Android do pobrania pod linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.besmart.thermostat

Dla systemu iOS do pobrania pod linkiem: https://itunes.apple.com/us/app/besmart-thermostat/id1069306521

Drugą rzeczą jest założenie konta, a następnie sparowanie aplikacji, modemu BeSmart WiFi Box oraz domowego routera poprzez Smart Link. Wszystkie te czynności są dość intuicyjne – aplikacja poprowadzi nas sama, a na modemie wystarczy przycisnąć i przytrzymać przycisk Smart Link (aż diody zaczną szybko migać). Aplikacja poinformuje nas o ustanowieniu połączenia, a po kilku minutach system będzie gotów do pracy.

Czym możemy sterować ze strony głównej aplikacji BeSmart ?

Z ekranu głównego mamy dostęp do dwóch sekcji – Multiroom, czyli do poszczególnych pomieszczeń oraz poszczególnych termostatów BeSmart (jeśli jest ich wiele), oraz do sekcji sterowania kotłem.

Z poziomu sekcji Multiroom mamy możliwość monitorowania i ustawiania temperatury w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się termostat BeSmart. Kiedy wybierzemy opcję „Aktywuj pomieszczenie”, wyświetli się jego nazwa (można ją zmieniać), tryb pracy kotła, temperatura pomieszczenia mierzona przez termostat oraz temperatura zadana, czy jest żądanie grzania (wyłączone/ włączone/ chłodzenie). Na wyświetlaczu jest też informacja, w jakim trybie aktualnie pracuje kocioł, kiedy skończy się bieżący interwał czasowy ogrzewania i jaka jest wybrana dla niego temperatura (ta informacja podawana jest w postaci ikonek: „słońce” to temperatura komfortowa T3, „księżyc” – ekonomiczna T2, a „śnieżynka” – antyzamarzaniowa T1).

Z tego poziomu także użytkownik może uruchamiać wszystkie programy pracy kotła – Ręczny, Auto, Wakacje, Przyjęcie, Lato, a także je modyfikować.

Można też uruchamiać i wyłączać tryb „Na zewnątrz”, kiedy nie ma nas w domu i kocioł może przejść w tryb pracy umożliwiający uzyskanie maksymalnych oszczędności paliwa.

Dodatkowe ustawienia z rozwijanego menu

W prawym górnym rogu aplikacji mamy rozwijane menu, którego używamy do ustawienia i korekt połączenia z domową siecią Wi-Fi. Mamy również możliwość ustawienia systemu grzewczego tak, by automatycznie dopasowywał pracę do panującej pogody. Wtedy wybieramy „Zewnętrzne zarządzanie temperaturą”. Do wyboru mamy dwa tryby pobierania danych pogodowych – „Kocioł”, gdy w naszej instalacji zamontowany jest czujnik temperatury zewnętrznej, oraz „Web”, gdy takiego czujnika nie ma, a dane o pogodzie będą pobierane z Internetu (musimy wówczas podać kraj i miasto, w którym znajduje się nasza nieruchomość).

Programowanie ogrzewania z poziomu aplikacji

W aplikacji BeSmart możemy zaprogramować pracę systemu grzewczego na cały tydzień – wybierając odpowiednie strefy czasowe i przypisując im odpowiednią temperaturę. Np. komfortową (T3), kiedy jesteśmy w domu rano i po pracy czy w weekendy, T2 – ekonomiczną (w nocy, podczas nieobecności domowników). Z tego poziomu można też zmieniać temperatury zadane dla poszczególnych pomieszczeń.

Instrukcja aplikacji BeSMART

Więcej informacji o programatorze BeSmart na www.besmart-home.com



04/02/2019