Jak dobrze wybrać kocioł gazowy?

Dobór kotła do ogrzewania domu nie jest wcale taki prosty. Kwestii, które trzeba rozstrzygnąć jest naprawdę sporo. Dobrze więc wiedzieć, o co pytać sprzedawcę.

Wiecej »

Wymiana kotła gazowego na nowoczesny kondensacyjny

Dlaczego właśnie kondensacyjny? Obecnie ten rodzaj kotłów gazowych jest najekonomiczniejszy, a więc najchętniej montowany zarówno w nowych systemach grzewczych, jak i modernizowanych.

Wiecej »

Jak dobrze wybrać zasobnik do ciepłej wody?

Jeśli chcemy, by kocioł gazowy ogrzewał nie tylko wodę do obiegu grzewczego, ale też tę do celów gospodarczych, mamy dwie możliwości – kupujemy model dwufunkcyjny, który podgrzewa ją „na żądanie”, albo jednofunkcyjny z zasobnikiem, w którym podgrzewana jest duża porcja wody, co najmniej 100 litrów.

Wiecej »

Gdzie najlepiej zamontować kocioł gazowy?

Producenci kotłów gazowych podkreślają, że w odróżnieniu od pieców na paliwa stałe, są one „czyste” w użytkowaniu, nie trzeba więc budować dla nich specjalnych kotłowni. Wystarczy zamontować urządzenie w łazience, kuchni czy korytarzu. Nie znaczy to, że nie ma żadnych wymagań co do montażu.

Wiecej »

Czy rejestracja urządzeń grzewczych jest konieczna?

Rejestracja każdego urządzenia grzewczego firmy Beretta jest konieczna, jeżeli chcemy, by kupiony przez nas sprzęt podlegał gwarancji.

Wiecej »

Komu zlecić montaż kotła gazowego?

Kocioł gazowy powinien być montowany przez uprawnionego instalatora. Najlepiej, by był to autoryzowany instalator, polecany i wyszkolony przez producenta wybranych przez nas urządzeń grzewczych.

Wiecej »

Gwarancja na urządzenia grzewcze

Kondensacyjne kotły gazowe Beretta są standardowo objęte 5-letnią gwarancją. Z kolei podgrzewacze wody tej firmy mają 2 lata gwarancji. Jakie warunki muszą być spełnione, byśmy mogli skorzystać w razie usterek z bezpłatnych napraw gwarancyjnych?

Wiecej »

Sterowanie systemem ogrzewania – w domu i poza domem

Dom inteligentny… Działającym za nas, a nawet bez nas, planujący, przewidujący, obsługujący się niemal samodzielnie. W ten trend wpisuje się nowoczesne sterowanie systemami ogrzewania. Programator, dostęp do Internetu oraz smartfon czy tablet wystarczą, byśmy mogli komunikować się z systemem grzewczym nie tylko będąc w domu, ale i z dowolnego miejsca na świecie.

Wiecej »

Kotły gazowe jedno- i dwufunkcyjne – czym się różnią?

Gazowe kotły kondensacyjne mogą być jedno- lub dwufunkcyjne. Ogrzewają pomieszczenia i jednocześnie mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Czym się różnią?

Wiecej »

Zalety kondensacyjnych kotłów gazowych

Kondensacyjne kotły gazowe to obecnie najnowocześniejsze i najoszczędniejsze grzewcze urządzenia gazowe. A przy tym są też jednymi z najbardziej czystych urządzeń grzewczych, wytwarzających ciepło w procesie spalania.

Wiecej »

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A.
ul. Kociewska 28/30 87-100 Toruń
infolinia: + 48 801 044 804
z tel. kom.:  + 48 56 663 79 99
E-mail:  [email protected]