Jak dobrze wybrać kocioł gazowy?

Dobór kotła do ogrzewania domu nie jest wcale taki prosty. Kwestii, które trzeba rozstrzygnąć jest naprawdę sporo. Dobrze więc wiedzieć, o co pytać sprzedawcę.

Wiecej »

Wymiana kotła gazowego na nowoczesny kondensacyjny

Dlaczego właśnie kondensacyjny? Obecnie ten rodzaj kotłów gazowych jest najekonomiczniejszy, a więc najchętniej montowany zarówno w nowych systemach grzewczych, jak i modernizowanych.

Wiecej »

Jak dobrze wybrać zasobnik do ciepłej wody?

Jeśli chcemy, by kocioł gazowy ogrzewał nie tylko wodę do obiegu grzewczego, ale też tę do celów gospodarczych, mamy dwie możliwości – kupujemy model dwufunkcyjny, który podgrzewa ją „na żądanie”, albo jednofunkcyjny z zasobnikiem, w którym podgrzewana jest duża porcja wody, co najmniej 100 litrów.

Wiecej »

Gdzie najlepiej zamontować kocioł gazowy?

Producenci kotłów gazowych podkreślają, że w odróżnieniu od pieców na paliwa stałe, są one „czyste” w użytkowaniu, nie trzeba więc budować dla nich specjalnych kotłowni. Wystarczy zamontować urządzenie w łazience, kuchni czy korytarzu. Nie znaczy to, że nie ma żadnych wymagań co do montażu.

Wiecej »

Czy rejestracja urządzeń grzewczych jest konieczna?

Rejestracja każdego urządzenia grzewczego firmy Beretta jest konieczna, jeżeli chcemy, by kupiony przez nas sprzęt podlegał gwarancji.

Wiecej »

Komu zlecić montaż kotła gazowego?

Kocioł gazowy powinien być montowany przez uprawnionego instalatora. Najlepiej, by był to autoryzowany instalator, polecany i wyszkolony przez producenta wybranych przez nas urządzeń grzewczych.

Wiecej »

Gwarancja na urządzenia grzewcze

Kondensacyjne kotły gazowe Beretta są standardowo objęte 5-letnią gwarancją. Z kolei podgrzewacze wody tej firmy mają 2 lata gwarancji. Jakie warunki muszą być spełnione, byśmy mogli skorzystać w razie usterek z bezpłatnych napraw gwarancyjnych?

Wiecej »

Sterowanie systemem ogrzewania – w domu i poza domem

Dom inteligentny… Działającym za nas, a nawet bez nas, planujący, przewidujący, obsługujący się niemal samodzielnie. W ten trend wpisuje się nowoczesne sterowanie systemami ogrzewania. Programator, dostęp do Internetu oraz smartfon czy tablet wystarczą, byśmy mogli komunikować się z systemem grzewczym nie tylko będąc w domu, ale i z dowolnego miejsca na świecie.

Wiecej »

Kotły gazowe jedno- i dwufunkcyjne – czym się różnią?

Gazowe kotły kondensacyjne mogą być jedno- lub dwufunkcyjne. Ogrzewają pomieszczenia i jednocześnie mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Czym się różnią?

Wiecej »

Zalety kondensacyjnych kotłów gazowych

Kondensacyjne kotły gazowe to obecnie najnowocześniejsze i najoszczędniejsze grzewcze urządzenia gazowe. A przy tym są też jednymi z najbardziej czystych urządzeń grzewczych, wytwarzających ciepło w procesie spalania.

Wiecej »

Jak działa pompa ciepła podgrzewająca wodę użytkową?

Pompy ciepła powietrze-woda z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej pobierają energię cieplną z powietrza i wykorzystują ją do ogrzania wody.

Wiecej »

Jak działa kocioł kondensacyjny?

Do kotła jest dostarczane powietrze oraz paliwo, czyli gaz ziemny lub propan. W wyniku spalania gazu powstają spaliny, a w nich także para wodna. Para jest kondensowana – stąd nazwa tego typu kotłów.

Wiecej »

Dobór mocy kotła gazowego do mieszkania i domu jednorodzinnego

Moc kotła gazowego oblicza się, biorąc pod uwagę powierzchnię domu lub mieszkania, jego kubaturę, straty ciepła, jakie wynikają z technologii i tego jak dawno budynek został zbudowany. Poza tym istotne jest czy kocioł ma tylko ogrzewać budynek, czy również dostarczać ciepłą wodę użytkową. Najlepiej, by zapotrzebowanie na ciepło obliczał projektant.

Wiecej »

Pompa ciepła do podgrzewania wody użytkowej w duecie z kotłem gazowym

W domu, który nie jest podłączony do sieci ciepłowniczej, wydatki na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej to poważne koszty utrzymania budynku. Pompa ciepła jest nowoczesnym i ekologicznym sposobem ogrzewania, ale nie tylko. Producenci oferują także pompy ciepła służące do podgrzewania wody użytkowej.

Wiecej »

Co należy sprawdzić w domowej instalacji przed sezonem grzewczym?

Jest kilka podstawowych czynności, które możemy wykonać samodzielnie, zanim uruchomimy kocioł gazowy na początku sezonu grzewczego.

Wiecej »

Zimno w domu, czyli sprawdź zanim wezwiesz serwis!

W sytuacji, gdy pojawiają się problemy z prawidłowym działaniem kotła gazowego, a tym samym nie mamy komfortu termicznego w mieszkaniu, można samodzielnie sprawdzić kilka rzeczy zanim zadzwonimy po serwis.

Wiecej »

Dotacje na wymianę kotła

Zarówno lokalne, jak i państwowe instytucje wspierają działania, mające na celu poprawę jakości powietrza. Smog to słowo niezwykle często słyszane, szczególnie, kiedy zaczyna się okres grzewczy. Jedną z przyczyn tak dużego zanieczyszczenia powietrza jest stosowanie paliw stałych do ogrzewania domów. Rezygnacja z nich jest istotnym krokiem do poprawy jakości powietrza.

Wiecej »

Connect, czyli obsługa dwóch stref grzewczych

Jeżeli system ogrzewania naszego domu jest podzielony na strefy, to dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie zestawu dwóch lub trzech stref grzewczych. Beretta oferuje model Connect w dwóch wersjach – do łączenie dwóch lub trzech stref.

Wiecej »

Produkty Beretta – jakość z historią

Historia tej marki zaczęła się w 1950 roku we Włoszech, nad pięknym jeziorem Como… Dziś urządzenia grzewcze Beretta są sprzedawane na całym świecie. Kotły i podgrzewacze Beretta również na polskim rynku osiągnęły znaczącą pozycję w branży. W polskich domach pracuje już ponad 100 000 urządzeń. Beretta nie tylko sprzedaje, ale i produkuje w Polsce urządzenia grzewcze.

Wiecej »

Jaki kocioł wybrać do jednorodzinnego domu, a jaki do większych budynków?

Metraż pomieszczeń ściśle wiąże się z doborem kotła gazowego, a dokładnie z jego mocą. Konieczna jest też wiedza o zapotrzebowaniu na ciepło w danym budynku. Wtedy można odpowiednio wybrać model kotła.

Wiecej »

Odprowadzanie spalin z kotłów kondensacyjnych w domach jedno- i wielorodzinnych

Systemem odprowadzania spalin trzeba się zainteresować jeszcze przed kupnem konkretnego kotła. Nie każdy model kotła daje bowiem takie same możliwości. To zależy m.in. od jego mocy i sprężu wentylatora.

Wiecej »

Czy twarda woda szkodzi kotłom centralnego ogrzewania?

Tak szkodzi, ponieważ twarda woda zawiera znaczne ilości związków wapnia i magnezu, które wytrącają się z niej w postaci osadów, czyli tzw. kamienia. Przez to spada efektywność kotła i może dojść do usterek.

Wiecej »

Kocioł kondensacyjny i kominek z płaszczem wodnym w jednej instalacji

Ogrzewanie domu kondensacyjnym kotłem gazowym to jeden z najtańszych sposobów. Pod warunkiem jednak, że mamy dostęp do gazu sieciowego. Jeśli zasilamy kocioł gazem płynnym, koszty są znacznie większe. Aby obniżyć te koszty, warto przemyśleć montaż drugiego źródła ciepła, np. kominka z płaszczem wodnym.

Wiecej »

Ustawianie krzywej grzewczej

W systemach grzewczych z automatyczną regulacją, krzywa grzewcza to narzędzie, które pozwala utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach, niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy krzywa ta jest odpowiednio ustawiona.

Wiecej »

Obsługa aplikacji BeSmart

Kocioł gazowy można obsługiwać nie tylko za pomocą bezprzewodowych programatorów i termostatów, ale także zdalnie, będąc poza domem, z poziomu aplikacji na smartfony.

Wiecej »

Tryb „użytkownika” i „serwisanta” w programatorach BeSmart

Praca nowoczesnych kotłów gazowych jest w dużej mierze zautomatyzowana. Nie oznacza to jednak, że użytkownik nie ma nic do powiedzenia. Programatory, takie jak BeSmart marki Beretta, dają możliwość sprawnego zarządzania pracą kotła, temperaturą ogrzewania i wody użytkowej przez cały rok. Kilka funkcji jest jednak zarezerwowanych dla serwisanta.

Wiecej »

Jak sparować programator BeSmart marki Beretta z internetem?

Podczas montażu kotła z systemem BeSmart instalator może się również zająć połączeniem programatora z internetem. Warto jednak wiedzieć jak samodzielnie połączyć urządzenie z domową siecią. Bowiem przy zmianie na przykład operatora sieciowego, czy choćby hasła do Wi-Fi trzeba ponownie połączyć, a przecież nie zawsze musimy wzywać fachowca.

Wiecej »

Zdalne sterowanie kotłem, czyli jak skonfigurować programator z modemem Wi-Fi lub modułem radiowym

Zdalne, bezprzewodowe sterowanie kotłem przy użyciu programatora wymaga skonfigurowania urządzeń. By programator mógł prawidłowo pracować, musi współpracować z modemem Wi-Fi lub odbiornikiem radiowym.

Wiecej »

Jak dbać o kocioł gazowy?

Wybierając kocioł gazowy często kierujemy się tym, że jest wygodny w obsłudze, a w zasadzie w ogóle jej nie potrzebuje. Współpracujący z automatyką i czujnikami temperatury doskonale poradzi sobie z dostosowaniem pracy do warunków pogodowych. Ale nie znaczy to, że kocioł gazowywystarczy zamontować i zapomnieć, trzeba też o niego odpowiednio dbać.

Wiecej »